Uzyskiwanie dożylnego dostępu obwodowego poprzez umieszczenie kaniuli w świetle żyły pacjenta to punkt postępowania, który występuje niemal w każdym podręczniku opisującym stany nagłe.

Czy każdy pacjent w kontakcie z ZRM jest w stanie zagrożenia życia?

 

Znamy polskie realia, które nie pozwalają uczciwie stwierdzić, że Zespoły Ratownictwa Medycznego realizują wyłącznie swoje ustawowe zadania ratowania życia i zdrowia pacjentów. Zatem nie każdy pacjent, któremu
udzielane są świadczenia medyczne ze strony pogotowia ratunkowego, to chory wymagający wdrożenia natychmiastowych czynności ratunkowych. Wedle badań prowadzonych w województwie lubelskim, biorąc pod uwagę zadania, do których został powołany system, jedynie połowa wyjazdów  została określona jako wyjazdy do stanu zagrożenia życia (50,4%), czyli zgłoszenia, którym nadano najwyższy priorytet pilności (1). Z tej statystyki wynika jasno, że nie każdy pacjent w kontakcie z ZRM znajduje się w stanie zagrożenia życia.

Przeczytaj cały artykuł:

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij