Ministerstwo Zdrowia w ramach zachęty do studiowania pielęgniarstwa oraz podejmowania pracy w zawodzie, przygotowało specjalny program stypendialny dla najlepszych studentów.

Dzięki środkom unijnym program ma ruszyć już od października. Jak twierdzi sam Minister Zdrowia,
Łukasz Szumowski, program ma na celu rozwój pielęgniarstwa, które pełni bardzo ważną rolę w procesie leczenia. Minister ma nadzieję, że za kilka, kilkanaście lat w Polsce zawód ten będzie doceniany w sposób adekwatny i odpowiedni.
Resort Zdrowia podaje, że stypendia będą przyznawane pod koniec studiów i przez pierwsze lata po podjęciu pracy. Został także ogłoszony konkurs skierowany do uczelni kształcących na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. Dofinansowania mogą otrzymać te uczelnie, które wdrażają projekty rozwojowe ukierunkowane
na zwiększenie liczby absolwentów, a także dotyczą wsparcia absolwenta. Wsparcie finansowe otrzymają również doświadczone pielęgniarki, które zdecydują się być przewodnikami oraz doradcami dla osób dopiero wchodzących do zawodu.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij