Brzeski szpital dzięki kilkumilionowemu dofinansowaniu rozpocznie remont bloku operacyjnego a także pododdziału chirurgii urazowo-ortopedycznej.

Modernizacja będzie dotyczyła zarówno zmiany układu pomieszczeń, ciągów komunikacyjnych,
jak i mediów (instalacja wodno-kanalizacyjna, klimatyzacja). Zaplanowano również zakup nowego sprzętu, z którego personel będzie korzystał na co dzień. Będą to m.in.: kardiomonitory, centralna stacja monitorowania,
defibrylatory, stoły operacyjne czy aparat RTG.
Obecnie roczna liczba operacji odbywających się w brzeskim szpitalu to ok. 2,5 tysiąca. Liczba wciąż rośnie, a zdaniem dyrektora szpitala, Adama Smołuchy, planowana modernizacja może przynieść jeszcze większe wyniki.
W ramach remontu, prócz bloku operacyjnego, sporo zmieni się też w pododdziale chirurgii urazowo-ortopedycznej.
Przewidziano przebudowę łazienek, wymianę sprzętu sanitarnego oraz wykonanie instalacji. Aby ułatwić rehabilitację pacjentów po operacjach, pojawią się nowe łóżka ułatwiające rehabilitację pacjentów po operacjach, a także aparat USG. Remont z ogromną dotacją nie byłby możliwy, gdyby nie dofinansowanie z Unii Europejskiej.
W poniedziałek w szpitalu miało miejsce podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim.
Ponad 5,3 mln zł dotacji pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.
To jest największa inwestycja, która do tej pory była prowadzona w szpitalu w Brzesku.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij