25.05.2018 r. odbyło się webinarium "Nagłe Zatrzymanie Krążenia w praktyce pielęgniarskiej". Już wkrótce będzie ono dostępne do obejrzenia na naszej stronie internetowej!

WEBINARIUM: Nagłe Zatrzymanie Krążenia w praktyce pielęgniarskiej

Data szkolenia: 25 maja 2018 godz. 18:00

Czas trwania: 120 min

Czego dotyczyło webinarium?

1. Jak pielęgniarka/pielęgniarz może zapobiec nagłemu zatrzymaniu krążenia?
2. Sposoby monitorowania i rozpoznania pacjenta w ciężkim stanie?
3. Jakie są różnice w resuscytacji przed- i wewnątrzszpitalnej?
4. Jaka jest rola pielęgniarki/pielęgniarza w zespole resuscytacyjnym?
5. Jak właściwie prowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową?
6. Kiedy i w jaki sposób odstąpić od resuscytacji krążeniowo - oddechowej?
7. Czy skuteczna resuscytacja jest jednoznaczna ze skuteczną reanimacją?
8. Jaka jest przyszłość resuscytacji krążeniowo - oddechowej?
9. Jak powinno przebiegać kształcenie i trening w zabiegach resuscytacyjnych?
10. Zaproponuj zagadnienia, które rozwinę podczas szkolenia.

Kto poprowadził:


Krzysztof Skrzos

Kierownik Laboratorium Centrum Edukacji Medycznej, zarządzający największym w Polsce Laboratorium, będącym liderem w organizacji kursów cadawerowych, odpowiedzialny za tworzenie i realizację projektów szkoleniowych dla kadr medycznych. 

Od ponad 12 lat związany z ratownictwem medycznym i medycyną stanów nagłych, podczas których przeszedł przez wszystkie szczeble, od wolontariusza, następnie sanitariusza i kierowcy, aż do ratownika medycznego. Poza nieprzerwaną pracą w Zespołach Ratownictwa Medycznego, asystował podczas zabiegów w Pracowni Hemodynamiki, po czym rozpoczął kształcenie i zdobywanie doświadczenia jako perfuzjonista na Bloku Operacyjnym Kardiochirurgii, którym przez rok zarządzał. Autor ponad 60 publikacji w czasopismach branżowych i naukowych. Od samego początku pracy i kształcenia najbardziej interesuje go ludzkie serce, które nie ma dla niego tajemnic. Przez lata pracy zobaczył ich setki, a jako perfuzjonista nie tylko potrafi wywołać zatrzymanie jego pracy, ale również obserwować, jak wraca jego czynność. O sercu, kardiologii i kardiochirurgii może opowiadać godzinami, podobnie jak o nagłym zatrzymaniu krążenia i resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym skutecznie i z korzyścią dla otoczenia realizuje motto ulubionego Louis'a de Funes,: „Śmiech jest dla duszy tym, czym tlen dla płuc”. 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij