Pielęgniarki z Ukrainy będą pracować w polskich szpitalach? - Pielęgniarstwo w Stanach Nagłych

Rząd pracuje nad uelastycznieniem zatrudnienia pielęgniarek z Ukrainy i Białorusi.

Zatrudnienie pielęgniarek zza wschodniej granicy mogłoby się odbywać na odpowiedzialność dyrektora szpitala czy zarządu szpitala, aby ułatwić im nabywanie kompetencji praktycznych i ocenę, czy ich kwalifikacje są odpowiednie dla danej jednostki.

Mariusz Mielcarek, pielęgniarz i redaktor portalu pielęgniarek i położnych, uważa, że pielęgniarki z Ukrainy, które nie mają kwalifikacji do pracy u nas jako pielęgniarki, de facto będą pracować jako opiekunki medyczne czy salowe, a państwo będzie udawać, że nie ma już problemu z brakiem pielęgniarek. 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij