Ministerstwo Zdrowia planuje scedowania obowiązku lekarza, który polega na wystawieniu zwolnienia lekarskiego, na pielęgniarki lub asystentów lekarzy.

Ministerstwo Zdrowia planuje scedowania obowiązku lekarza, który polega na wystawieniu zwolnienia lekarskiego, na pielęgniarki lub asystentów lekarzy. Rozwiązanie to przewiduje projekt noweli Ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego, który znalazł się w wykazie prac legislacyjnych KPRM. Projekt ten miałby zostać przyjęty przez Radę Ministrów do końca czerwca 2018 r. Z propozycją taką nie zgadzają się jednak pielęgniarki. Przedstawiciele Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych twierdzą, że wygląda to na próbę przerzucenia czynności administracyjnych z lekarza na pielęgniarkę.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij